Sugars of the World

S Sugars of the World čeká chuťové buňky dobrodružná cesta 

Jak vlastně chutná Karibik? A víte, co je Hoisin? Jedno je jisté: nejlepší zážitky z cestování získáte doma, ve své kuchyni – díky Sugars of the World. Podmanivá sladkost hnědého třtinového cukru totiž vyzdvihuje to nejlepší z exotických chutí, od koktejlů z jižních moří až po pravé kari.

Poke bowl pro 2 osoby

Koláč z bílé čokolády

Chuť, která přenáší do dálek

Kam dnes odcestujeme? Vydejte se na vzrušující výlet s našimi recepty z celého světa a lehce objevujte nové dobrot

Tropická ovesná kaše

Koktejl z manga

Korunní cukr Hnědý třtinový cukr krystal

Hnědý třtinový cukr krystal  je čistě přírodní produkt a získává se krystalizací šťávy z cukrové třtiny.

Hnědý třtinový cukr – trubičky

Zlatohnědý třtinový cukr od eSwatini se svou jemnou sladovou, exotickou chutí, plněný v praktických trubičkách  

Užívejte si bez výčitek

Naše Sugars of the World jsou opatřeny známkou Fairtrade. Nákupem tak podpoříte zásady Fairtrade pro udržitelné pěstování a práva místních obyvatel.

K čemu slouží váš nákup fairtradových potravin

Fairtrade podporuje projekty, jako jsou stipendia, nemocnice nebo stavby vlastních cukrovarů, a to příplatkem 60 dolarů za tunu cukru. Biozemědělství zemědělství pak přináší dalších 20 dolarů za každou tunu. Fairtrade definuje udržitelné standardy pro ekologické, ekonomické a sociální aspekty. Diskriminace, otrocká práce a dětská práce jsou zakázány. Více než 100 demokraticky organizovaných cukrovarnických družstev  získávají výhody ze spravedlivého obchodování, a to včetně Eswatini, domova Sugars of the World.

Dohledatelnost standardů Fairtrade

Každý kilogram cukru z Sugars of the World lze zpětně dohledat až k výrobcům. Přímá dohledatelnost by znamenala, že cukr zůstává v každé fázi mimo dosah necertifikovaných cukrů. Ale sklizená cukrová třtina se musí zpracovat rychle. A to lze provést pouze ve velkých výrobních závodech, které zpracovávají i cukr necertifikovaný. Nepřímá dohledatelnost proto spočívá v tom, že se na trhu objeví přesně tolik fairtradového cukru, kolik je předem sklizeno fairtradovými pěstiteli, a nezávislý auditor, společnost FLOCERT, zajišťuje dozor nad celým procesem.

Recepty