Sugars of the World

S Sugars of the World čeká chuťové buňky dobrodružná cesta 

Jak vlastně chutná Karibik? A víte, co je Hoisin? Jedno je jisté: nejlepší zážitky z cestování získáte doma, ve své kuchyni – díky Sugars of the World. Podmanivá sladkost hnědého třtinového cukru totiž vyzdvihuje to nejlepší z exotických chutí, od koktejlů z jižních moří až po pravé kari.

Poke bowl pro 2 osoby

Koláč z bílé čokolády

Chuť, která přenáší do dálek

Kam dnes odcestujeme? Vydejte se na vzrušující výlet s našimi recepty z celého světa a lehce objevujte nové dobrot

Tropická ovesná kaše

Koktejl z manga

Korunní cukr Hnědý třtinový cukr krystal

Hnědý třtinový cukr krystal  je čistě přírodní produkt a získává se krystalizací šťávy z cukrové třtiny.

Hnědý třtinový cukr – trubičky

Zlatohnědý třtinový cukr od eSwatini se svou jemnou sladovou, exotickou chutí, plněný v praktických trubičkách  

Užívejte si bez výčitek

Naše Sugars of the World jsou opatřeny pečetí Fairtrade. Nákupem tak podpoříte zásady Fairtrade pro udržitelné pěstování a práva místních obyvatel. V mnoha pěstitelských regionech se nepříliš ohleduplně roztahují lokální cukrovarníci i mezinárodní korporace. 
S Fairtrade jim to společně osladíme. 

K čemu slouží váš nákup Fairtrade

Fairtrade podporuje projekty, jako jsou stipendia, nemocnice nebo stavby vlastních cukrovarů, dotacemi 60 dolarů za tunu cukru. Ekologické zemědělství pak přináší dalších 20 dolarů za každou tunu. Fairtrade definuje udržitelné standardy pro ekologické, ekonomické a sociální řízení. Diskriminace, nucená práce a vykořisťování dětí jsou zakázány. Více než 100 demokraticky organizovaných cukrovarnických družstev těží ze spravedlivého obchodování, a to včetně Eswatini, domova Sugars of the World.

Zjistitelné standardy Fairtrade

Každý kilogram cukru z Sugars of the World lze zpětně vysledovat až k výrobcům. 
Přímá sledovatelnost by určitě znamenala, že cukr zůstává v každé fázi mimo sféru necertifikovaných cukrů. Jenže! Sklizená cukrová třtina se musí zpracovat rychle. A to lze provést pouze ve velkých výrobních závodech, které zpracovávají i cukr necertifikovaný. Nepřímá sledovatelnost proto umožňuje, že se na trhu objeví přesně tolik cukru Fairtrade, kolik je předem sklizeno, a FLOCERT zajišťuje nezávislý dozor nad celým procesem. 

Recepty