Kvasnice Nevezejdou

V místnosti je příliš chladno, kvasnice potřebují k vzejití nejméně 22 °C. Nebo mléko, ve kterém kvasnice kvasí, nebylo předem ohřáté. Pro vzejití kvasnic potřebuje mít mléko teplotu lidského těla, tedy kolem 36 °C. 

Bilek nelze naslehat do pevneho snehu

Pravděpodobně se k bílku vloudila při oddělování i malá část žloutku, kterou je potřeba co nejdřív odstranit. Jinou příčinou může být nevhodná teplota bílku – před šleháním se vloží alespoň na půl hodiny do chladničky, teprve potom se z něj může vyšlehat sníh. 

Vzduchove bubliny v trenem teste

Tato chyba vzniká tím, že se těsto během přidávání mouky šlehalo na příliš vysoké otáčky. Zabránit tomu lze tak, že se mouka přidává do těsta po malých porcích (max. 2–3 lžíce najednou) a vmíchává se ihned a krátce. 

Pri peceni testo klesne

To se může přihodit, pokud je v těstě více tekutiny, než je uvedeno v receptu. Další příčinou může být nadměrné hnětení elektrickým šlehačem. V obou případech těsto pěkně naběhne, potom ale klesne, protože je ve formě příliš volné. Proto je důležité při pečení přesně dodržovat udávaná množství a těsto šlehačem nezpracovávat příliš vehementně. 

Klesajici ci srazene testo

Při přípravě třeného i kynutého těsta je vhodné použít Korunní cukr na pečení. Má ještě jemnější krystalky než cukr krupice, takže se do zpracovávaného těsta velmi rychle a snadno zapracuje šlehačem. Těsto pak při pečení neklesne a hotové je pěkně kypré.