Letní Pavlova

přísady

Suroviny na ragů s jahodami:

  • 200 g čerstvých jahod
  • 70 g Korunní cukr krupice
  • 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
  • 1 citron

Suroviny na pusinky:

  • 125 ml vaječných bílků
  • 300 g Korunní cukr moučka
  • 50 g vody
  • 50 g pražených nakrájených mandlí

Suroviny na krém na vršek

příprava

Jahody omyjte, nakrájejte na malé kostičky, a poté je marinujte s cukrem a citronovou šťávou po dobu 1 hodiny. Nakonec je sceďte přes sítko umístěné na mísce. Ovocnou šťávu a krystalový cukr přiveďte k varu. Poté přidejte kukuřičný škrob a zahustte dobře.

Bílky ušlehejte se 100 g práškového cukru. Zbylý cukr vařte s vodou, dokud nezačne prskat. Použijte drátěnou smyčku, jako je konec rukojeti šlehače, abyste vyzkoušeli, zda je konzistence cukru správná: ponořte smyčku do horkého cukru a jemně vyfoukněte (jako mýdlové bubliny). Až se vytvoří pěkné bublinky, za stálého míchání smíchejte horký cukr s vyšlehanými bílky. Směs několik minut ochlaďte a poté ji naplňte do pěnového sáčku s ozdobnou trubičkou.

Pomocí skleničky nakreslete na pečicí papír malá kolečka a poté je otočte. Značky musí být stále viditelné.

Do koleček vtlačte směs na pusinky, na okraje pak kolem dokola přitlačte malé kuličky. Posypte mandlovými lupínky a pečte na cihlách v grilovací troubě předehřáté na 140 °C (viz níže). Po 30-40 minutách (pokud chcete mít pusinky uvnitř měkké, tak i dříve) vyndejte a nechte vychladnout.

Na krém ušlehejte šlehačkovou smetanu. Smíchejte dva žloutky a 20 gramů cukru v horké vodní lázni (ideálně 65 °C), dokud nebude krémová. Do krému vmíchejte žloutek, mascarpone a zbylý práškový cukr.

Pavlovu naplňte krémem nebo ho rozetřete na povrch a podávejte s ragú z bobulového ovoce.

Poznejte svět sladkých receptů na grilu:

Receptura našich sladkostí byla speciálně přizpůsobena grilu, důkladně testována, stejně důkladně ochutnána a optimalizována krok za krokem.

Jako speciální doplněk budete potřebovat cihly. Jejich umístěním do grilu se plech na pečení zvedne tak, aby byl blíže k víku grilu, čímž se sladkostem poskytne více horního tepla. A tím také oddělíte plech na pečení od spodní mřížky. Pokud se tak nestane, může díky dobré tepelné vodivosti litinové grilovací mřížky vzniknout intenzivní spodní teplo, což může vést k připálení spodní části sladkostí. K tomuto účelu se ale může hodit i jednoduchý hliníkový kelímek.

Tato struktura se v grilu důkladně předehřeje na požadovanou teplotu pečení, kterou lze odečíst na teploměru na víku. Pro zpřesnění na úrovni pečení je ale možné použít i bezdrátový teploměr s teplotní sondou, takže dostanete ještě spolehlivější hodnoty. Pokud cihlu nebo sklenici položíte na gril těsně před pečením, absorbují velké množství tepla, které sladkosti potřebují, což snižuje rovnoměrnost teploty pečení. U projektů náročných na pozornost, jako je výroba suflé nebo pusinek, to může dopadnout špatně.

další recepty