Lahodné osvěžení plné šťavnatých malin, voňavých bylinek a neodolatelné chuti karamelu v sobě ukrývá pravá domácí limonáda. Je dokonalým letním nápojem, který během horkých slunečních dnů doplní pitný režim, dobije baterky a polechtá labužnické jazýčky.

Příprava: 10 minut

Přísady na 1 litr:

Postup:

  1. Dvě limetky a jeden bio citron pečlivě umyjeme, rozkrojíme na polovinu a vytlačíme z nich šťávu. Jednu limetku nakrájíme na kolečka. Z bio citronu nastrouháme ½ kávové lžičky kůry.

2. Svazek bylinek umyjeme, necháme chvíli na ubrousku vyschnout a nůžkami nastříháme lístky.

3. Maliny umyjeme a vložíme do skleněného džbánu. Přidáme limetkovo - citronovou šťávu, Korunní cukr hnědý s lahodnou chutí karamelu a citronovou kůru. Maliny lžící jemně roztlačíme.

4. Do džbánu vložíme kostky ledu a zalijeme vychlazenou sodou.

5. Ozdobíme celými malinami, plátky limetky a lístky bylinek.

6. Po horním okraji sklenice projedeme rozřízlým plátkem citronu a navlhčený okraj vložíme do misky s Korunním cukrem hnědým. Budeme tak mít sklenici ozdobenou cukrem. Do sklenic vložíme led nebo ovocné či bylinkové ledové kostky, zalijeme limonádou a podáváme.

Tip:

Vytvořte si efektní malinové nebo bylinkové ledové kostky. Do jednotlivých dílků formy na led vložte po jedné malině nebo kousky bylinek a nechte zmrazit. Podávejte s malinovou limonádou, nebo je vložte do sklenice s čistou vodou, kterou příjemně dochutí.