Hned na úvod vás musíme varovat! V případě, že se snažíte zhubnout anebo  omezit ve svém  jídelníčku cukr, do tohoto článku vstupujete jen na vlastní riziko...

Ruku na srdce, kdo by neměl rád sladké? A to v jakékoliv podobě. Někdo  si potrpí na sladké babiččiny koláče z kynutého těsta, jiný nedopustí na zákusky a děti zase musíme krotit při mlsání  sladkostí nejrůznějšího druhu. Teď si představte místo, na kterém najdete svoje vysněné sladké dobroty všade, kam se jen podíváte. Lákavé, však?

Ve světě existuje několik obchodů s cukrovinkami, které by měl (anebo i chtěl) navštívit každý, kdo má slabost pro sladké. Pár si jich představíme a začneme těmi nejvěhlasnějšími …

Candylicious – Dubaj

Naši túru za sladkým začneme na východní straně zeměkoule, v Dubaji. Pestrobarevný obchod plný sladkostí nemůžete v nákupním centru Dubai Mall vůbec přehlédnout. Na ploše 1 000 metrů čtverečních se nachází hromada čokolády, sladkostí a lízátek ve vícerých barvách, velikostech a tvarech. Candylicious prodává širokou škálu sladkých a čokoládových značek z celého světa, mezi těmito kousky  najdete i ty s filmovou či pohádkovou tematikou. Oku lahodící může být pro vás také strom z lízátek  a obejít byste neměli ani sladkou fontánu. Sloganem značky je Eat Happy, teda Jezte s úsměvem.

Obr. Obchod Candylicious (zdroj: candyliciousshop.com)

Papabubble – Tokio

Na východní polokouli ještě zůstaneme a přesuneme se na ostrovy. Kromě sushi byste měli v hlavním městě Japonska ochutnat sladkosti z Papabubble. Provozovny má sice také v Barceloně, Amsterdamu či New Yorku, avšak v samotném Tokiu má přece jen jiný šmrnc. Co je úžasné, v Papabubble vám vyrobí sladkosti rovnou před očima a vyzkoušet můžete vzorky zadarmo. Ručíme vám však, že na prázdno z obchodu určitě neodejdete. Sladkému nákupu se tam totiž nedá jednoduše odolat. Tokijská provozovna je zvláštní i samotným designem sladkých cukrovinek v podobě sushi anebo obrovských karamelových zubních kartáčků.

Obr. Valentýnské cukrovinky z Papabubble (zdroj: papabubble.com)

Candyfreaks – Amsterdam

Abyste si nemysleli, že ráj sladkostí je jen na konci světa, konečně vám přinášíme také tip z našeho  evropského kontinentu. Candyfreaks se bude líbit především těm, kteří mají rádi alternativu výběru. A teď nemyslíme jen různé barvy a příchutě, i když toho se v tomto obchůdku v centru Amsterdamu dočkáte též. Spíš narážíme na zdravější alternativu sladkostí. Značka se pyšní  přívlastky jako bio organické a přírodní. V jejich výběru najdete rozmanité druhy bez lepku, laktózy či umělých přísad a chemického zpracování. Dokonce, co je opravdu ojedinělé, najdete mezi nimi i veganské a vegetariánské příchutě, nebo též bez přidaného cukru anebo želatiny. A recenze potvrzují, že chutnají výborně. 

Obr. Obchod Candyfreaks plný netradičných cukrovinek (zdroj: Candyfreaks - youtube)

Další výjimečná sladká místa

Mezi další sladké pokušení patří také obchod Chutter´s v New Hampshire. V něm se ocitnete na 34-metrovej dlouhé chodbě vyskládané džbány. A ty jsou, jako jinak, naplněné sladkými pendreky, bonbóny a jinými sladkostmi. 

Některými obdivovaná, jinými zatracovaná. Představovat nikomu nemusíme ani značku Hello Kitty a její obchod se sladkým zbožím  v tajwanském hlavním městě Taipei. Tu však musíme upozornit, že jde spíš o restaurační zařízení  se sladkým menu a pečivem. Koupíte v něm však i čokoládky a bonbóny, a třeba počítat i s tím, že růžová je tam všude. Opravdu všude...

Ještě si neodpustíme nevzpomenout  populární značku Jelly Belly a jejich továrnu v Kalifornii. Oblíbené barevné  fazolky se tu můžete naučit vyrábět na univerzitě se stejnojmenným názvem, anebo využit bezplatné 40-minutové zájezdy továrnou. A na závěr této túry si můžete objednat pizzu ve formě želé. 

 

Obr. Růžový svět s Hello Kitty (zdroj: lifeoutsideoftexas.com)

Sladká túra

Už jen při přípravě tohoto článku jsme my sami měli pocit, že se nám nepřiměřeně  zvýšila hladina cukru v krvi. Odolat těmto obchodem a odejít z nich bez většího či menšího balíčku, by věděl opravdu jen málokdo. Jak se však rozhodnete podniknout túru za cukrovinkami anebo hodit si něco sladké pod zub doma, nezapomínejte na staré známé - všeho s mírou.